טיפולים רגשיים

פסיכודרמה

הפסיכודרמה מבוססת על המטאפורה של שיקספיר, "כל העולם במה".

בפסיכודרמה, האדם מציג חוויות משמעותיות בחייו במקום לדבר עליהן. הוא נכנס לנעליהן של דמויות משמעותיות בעולמו, ואף מתמודד עם פחדים או מעכבים אחרים בהשגת המימוש העצמי שלו. הכניסה לתפקיד של האחרים, מרחיבה את הפרספקטיבה שלו ומולידה תובנות חדשות.

השיח עם ה"צל" שלו, מקטינה ומפחיתה את המשמעות שלו לגביו וכן לימים מאמן את האדם להגדלת יכולת היצירתיות והספונטניות.

ה – NLP (Neuro linguistic programming), עושה למעשה את אותו הדבר, רק שהחוויה מתרחשת בדמיון. האדם בוחר מטרה ממוקדת אותה הוא מבקש להשיג. בתהליך בו המודעות של האדם לאופן הדיבור שלו, למילים שבו הוא בוחר להתנסח, למחשבות ולדיאלוג הפנימי שמתנהל בראשו, המודעות הזו הולכת וגדלה ובד בבד, כאשר אזורי המודעות לדברים הללו הולכים וגדלים – האדם מתחיל להתנהג, לחשוב ולהרגיש באופן שיקדם אותו לקראת השגת המטרה שלו.

ה-NLP עושה שימוש אינטנסיבי בדמיון. הדמיון מחבר את האדם לאונה הימנית במוח, לצד האינטואיטיבי, הרגשי והיצירתי, זהו מקור הבינה שלנו. אנו רותמים אותו ליצירת שינוי חיובי.

בתהליך השינוי, תוך כדי השימוש בדמיון, האדם יוצר תקשורת עם תת המודע שלו, תקשורת זו מחברת אותו למשאבים, לכוחות הנפש ולחזקות הנמצאות ב"מחסן" זה, מחד, ומאידך התקשורת הזו מסייעת לו לסגור מעגלים פתוחים מעברו, לשנות אמונות המגבילות אותו בדרך להשגת מטרתו, בדרך להגשמת אותו הדבר שמבקשת נפשו.

גינון טיפולי

גינון טיפולי הוא שיטת טיפול העושה שימוש בצמחים ובפעילויות הקשורות לגינון ,לשם שיפור ברווחתו הפיזית והנפשית של האדם. הגינון הטיפולי מתאים לקשת רחבה של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ונותן מענה להיבטים חברתיים, נפשיים, פיזיים, רגשיים והתנהגותיים.

אומנות

מוסיקה

בעלי חיים