הדרכות הורים פרטנית או קבוצתית

העידן הפוסט מודרני הביא עימו שינויים רבים בכל תחומי החיים, ביניהם שינויים במורכבות התא המשפחתי כולו ובמורכבות התפקיד ההורי בפרט. תפקיד ההורים הוא לגדל ולחנך את ילדיהם ולהכין אותם לקראת חיים בוגרים כאנשים בריאים, אכפתיים, אחראים ויצרנים.

משימת ההורות מאז ומתמיד היתה קשה ומאתגרת אולם כיום היא מורכבת עוד יותר. במציאות שבה ילדים נולדים וגדלים לתוך עולם דיגיטלי, הורים רבים מתלבטים, מהססים, תוהים האם הם פועלים כשורה ומחפשים דרכים וכלים להתמודדות עם ילדיהם.

בעידן רווי גירויים ואפשרויות, בו לעתים עובדים שני ההורים שעות רבות, חשופים הילדים למידע רב דרך אמצעי התקשורת השונים, גם לתכנים שלעיתים אינם תואמים את גילם.

פעמים רבות הילדים בקיאים יותר מהוריהם בשימוש הטכנולוגי והדבר עלול להשאיר את ההורים מאחור בתחושה של חוסר אונים אל מול המציאות הוירטואלית החדשה.

סביבה של תקשורת המונים פתוחה לכל עשויה להציף ולבלבל גם הורים מנוסים ולהציב בפניהם דילמות ואתגרים רבים יותר מאי פעם בתפקיד ההורי. חשוב לזכור כי לצד תפקיד ההורה בחינוך והצבת גבולות הוא מהווה דמות משמעותית איתה נוצרים תהליכי התקשרות ומתעצבת אישיותו של הילד.

מתחם עלמא מציע מגוון מסלולים להדרכת הורים, הדרכה פרטנית או קבוצתית, במטרה לעזור להורים בתפקידם, לקבל את הידע והכלים ולהתאים את כישוריהם כהורים לזמן, למקום ולתרבות החדשה בהתמודדות עם ילדיהם.